Tips on buying a suit

خرید کت و شلوار برای یک آقا شاید جزو سخت ترین خریدها باشد ! اما با دانستن یک سری از اصول خرید های خود را میتوانید با اطمینان کامل انجام داده و از کلافگی و خرید کت و شلواری که از پوشیدن آن راضی نباشید خلاص گردید :

 

 اصل اول : انتخاب کت مهمتر از شلوار میباشد

 

در انتخاب کت و شلوار شلوار را ملاک انتخاب قرار ندهید . اصلاح شلوار با روشهای مختلف ممکن میباشد و براحتی میتوان اشکالات موجود را تا حدود زیادی رفع نمود ولی کت اصلاح پذیری کمتری دارد و باید شروع خرید کت و شلوار با کت صورت بپذیرد .

 

 اصل دوم : شانه های یک کت مهمترین قسمت کت میباشد

 

شانه و سرشانه ها در یک کت مناسب صاف و بدون چین خوردگی یا تا بر روی بدن قرار میگیرد . امکان اصلاح بلندی یا کوتاهی آستین و گودی کمر در کت وجود دارد ولی در قسمت سرشانه ها خیر !

 

 اصل سوم : قد آستین

 

آستین کت در جایی تمام میشود که دست شروع میشود . اندازه بیرون زدگی پیراهن از کت نیز اصلی دارد که نباید از نیم سانتیمتر کمتر و از یک ونیم سانتیمتر بیشتر باشد .

 

اصل چهارم : نسبت قد شلوار به پهنای شلوار

 

قد شلوار هر چه قدر بیشتر باشد عرض شلوار نیز باید بزرگتر باشد و در صورتی که میخواهید شلوار کوتاهتری داشته باشید باید از عرض شلوار بکاهید و شلوار تنگ تری انتخاب نمایید .

 

اصل پنجم : انتخاب رنگ مناسب

 

برای داشتن یک استایل مناسب باید به رنگ پوست خود نیز توجه نموده و بر اساس آن رنگ کت و شلوار را انتخاب نمایید . همچنین در مورد رنگ کفش و جوراب نیز باید دقت عمل به خرج داده تا به ظاهر موجه خود دست یابید . استفاده از رنگ شلوار برای جوراب یکی از راههای ممکن میباشد .

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه پوشاک ایکات میباشد